Budokan klubo Istorija


Klubas Budokan susibūrė neoficialiai dar devyniasdešimtaisiais metais, kada Domas J. atvyko studijuoti iš Vilniaus į Klaipėdos universitetą. Jis prieš atvykstant į Klaipėdą intensyviai treniravosi Aikido kartu su Gintaru S. Vilniuje. Domui studijų metais pavyko išsinuomoti nedidelę salę Klaipėdoje, kurioje nebuvo centrinio šildymo ir tatamio, o treniruotis ir daryti kūlversčius tekdavo ant medinių grindų. Žiemą atėjus į treniruotes durų rankena ir langai iš vidinės pusės būdavo apšerkšniję, nebuvo nei dušų, nei visų kitų patogumų. Norinčių treniruotis Aikido buvo daug, bet po to kai žmonės pamatydavo kokiomis sąlygomis reikės treniruotis, daug kas atsisakydavo. Dėl to salėje buvo tik nedidelė grupelė entuziastų. Vienas iš jų buvo Mindaugas S., Domas dažnai sako, kad Mindaugas buvo vienas geriausių, stipriausių jo mokinių. Būtent jis ir užėmė Domo vietą, kuomet Domas po studijų grįžo į Vilnių dirbti ir tęsti Aikido užsiėmimus.

Praėjus kiek laiko, 2001 metais, Mindaugas kartu su Rimantu B. išsinuomojo naujas patalpas, kuriuose pradėjo rengti kovos menų užsiėmimus ir oficialiai atidarė klubą. Patalpas jiedu puikiai įrengė, sutvarkė, išklojo tatamį, įrengė dušus, persirengimo kambarius, vėliau mažą pirtelę. Šiuo metu tai yra mūsų senoji salė statybininkų pr. 2 a., Mindaugas intensyviai treniravosi Aikido iki 2008 metų, buvo visiems pavyzdys ne tik ant tatamio, bet ir nulipus nuo jo. Jis pavyzdžiu buvo ir Dainiui Š., kuris turėjo didelį užsidegimą ir nuo keturiolikos metų pradėjo treniruotis Aikido kaip Mindaugo mokinys.

Mindaugas visuomet labai daug laiko skirdavo darbui, kartais netgi po treniruočių vakarais važiuodavo ne ilsėtis kaip daugelis iš mūsų, bet į biurą toliau dirbti. Vieną kartą po vasaros stovyklos Mindaugas prasitarė, kad reikia uždirbti daug pinigų ir tada ramiai treniruotis Aikido. Taip susiklostė, kad Mindaugas savo tuometinės kompanijos paskatintas įstojo mokytis verslo magistro laipsnio į vieną prestižinių universitetų. Dėl atstumo turėjo palikti Klaipėdą. Kadangi Dainius tuo metu buvo vienas iš labiausiai užsidegusių, intensyviai lankančių treniruotes, Mindaugas nusprendė jam pasiūlyti rūpintis sale ir treniruoti žmones Aikido. Dainius labai nusiminė, nes suprato, kad jo mokytojas, draugas, galima sakyti šeimos narys, išvyksta ir reikia rinktis: arba uždaryti salę ir prarasti galimybę tobulėti, arba visiškai nepatyrusiam tęsti Mindaugo darbą. Tačiau Dainius nepasidavė ir sutiko toliau vesti treniruotes. Būdavo labai gėda, kuomet ateidavo vienas kitas žmogus ar niekas neateidavo į treniruotes, bet vis tiek reikėdavo tęsti užsibrėžtus tikslus.

Praktiškai visi Mindaugo mokiniai išsibarstė po to, kai pavyzdžio nebeliko salėje. Tada Domas kartu su Gintaru bei Edgaru I. pradėjo dažnai lankytis Klaipėdoje, savaitgaliui atvykdavo iš Vilniaus ar Kauno ir padėdavo palaikyti salėje techninį lygį. Taip pat visi iš Lietuvos kartu vykdavo į mokytojo Sensei Ulf Evenas seminarus Švedijoje, Lietuvoje, Estijoje ir kituose šalyse. Savaitgaliniai seminarai vykdavo maždaug kas tris mėnesius, taigi, po truputį techninis lygis salėje didėjo ir po kurio laiko vėl grįžo treniruotis daugelis Mindaugo senųjų mokinių. Grįžo ir pats Mindaugas po studijų į Klaipėdą, apsilankydavo salėje, bet, gaila, Aikido nuolatinėms treniruotėms laiko jau neberasdavo. Metai bėgo, mokinių salėje daugėjo, atsirado ir naujų entuziastų, vienas iš jų Evaldas P. Jis turėjo sukaupęs labai daug patirties kituose kovos menuose (karate, boksas, imtynės ir kita) . Tačiau žaisdamas futbolą jis susižeidė kelią, todėl po to nusprendė pamėginti kitą kovos meną, kuriame nėra spyrių į kojas. Jis atėjo praktikuotis Aikido 2008 metais ir jam puikiai sekėsi. Evaldas nepraleidinėjo treniruočių, gana greitai pasiekė aukštą lygį. Po kurio laiko Evaldui kartu su Dainiumi kilo mintis, kad reikia atidaryti dar vieną salę, nes senojoje salėje nebetelpa žmonės. Taigi, 2014 metais jiedu kartu atidarė dar vieną salė, centrinėje miesto dalyje, šiuo metu Minijos g. 2, kur naujus entuziastus treniruoja Evaldas.

Aikido įkūrėjas sakydavo, kad Aikido tikslas yra padaryti taip, kad visi žmonės būtų tarsi viena šeima. Iš pradžių šis tikslas atrodo keistas, nesuprantamas, bet po kurio laiko, po ilgų metų treniruočių ir bendro meistriškumo siekimo, santykiai pasidaro labai artimi ir šis posakis tampa realybe.

Esame nepaprastai dėkingi savo mokytojams: Mindaugui, Domui, Gintarui, Edgarui ir visiems kitiems klubo nariams, be Jūsų Klaipėdoje Aikido nebūtų.

Nuotraukas iš archyvo ir istorijos patikslinimus prašome siųsti aikido@kovosmenai.lt
Paveikslėlis
2004 m. pirmoji tarptautinė Aikido stovykla Klaipėdoje, stovykloje Žuvėdra, su Sensei Ulf Evenas 7 dan Aikido, iš kairės Mindaugas S. ir vienas klubo pradininkų Airidas B.Paveikslėlis
2003 m. Aikido seminaras Klaipėdoje, statybininkų pr. 2 a., iš kairės Gintaras S., iš dešinės Domas J.


Paveikslėlis
2004 m. pirmoji tarptautinė Aikido stovykla Klaipėdoje, stovykloje Žuvėdra su Sensei Ulf Evenas 7 dan Aikido - Romas Žemgulis, vienas iš klubo pradininkų, šiuo metu Aikido instruktorius statybininkų pr. 2 a.


Paveikslėlis
2008 m. Šeštoji tarptautinė vasaros stovykla su Sensei Ulf Evenas Klaipėdoje, stovykloje Žuvėdra.


Paveikslėlis
2012 m. Dešimtasis klubo gimtadienis, Klaipėda, statybininkų pr. 2 a. - iš kairės Gintaras S., Evaldas P., Mindaugas S.


Paveikslėlis
2013 m. vizitas į Japoniją, Iwamą, aikido gimtinę, iš kairės D. Šilingas, iš dešinės dabartinis Doshu, Aikido įkūrėjo Morihei U. anūkas


Facebook puslapis